Būsto paskola

Būsto paskola – ką rinktis: kreditorių paslaugas ar banko?

Sutikime, jog nuosavas būstas – vienas iš pirmųjų svarbių žingsnių žmogaus gyvenime.

Dėl šios priežasties, vis daugiau jaunuolių siekia įsigyti būsto paskolą. Kadangi kapitalo skolinimas yra kai kurių asmenų pagrindinis uždarbio būdas, būsto paskola yra suteikiama atviromis rankomis. Kadangi žinau, kaip yra svarbu pasirinkti tinkamą paskolos gavimo kelią, šiandieną ir norėčiau aprašyti kreditorių bei bankų teikiamas paslaugas. Jas palyginsiu, padarysiu išvestinę.
Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog tiek vieni, tiek kiti kreditą suteiks pakankamai nesunkiai, mat būsto paskola – populiari paslauga. Nuėjus tiek į vieną, tiek į kitą įstaigą, išgirsite daugybę įvairiausių žodžių, jų junginių, kurie, tikėtina, jog nieko jums neišduos. Dėl šios priežasties, kaip minėjau, norėčiau jus šiek tiek apšviesti. Pradėkime nuo banko. Iš tiesų, jeigu norite imti didesnę paskolą, tikrai siūlyčiau rinktis šią įstaigą.

Kodėl?

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog bankas visuomet suteikia informatyvią konsultaciją – patikėkite manimi, tai yra labai svarbu. Nepaisant to, banko būsto paskola pasižymi ne itin didelėmis palūkanomis – tai, imant didesnę sumą, yra didžiulis privalumas. Kad ir kaip ten bebūtų, banko bėda, jog jie teikia tik ilgalaikes sutartis. Tokiu atveju, jeigu imsite didesnę paskolą, per nustatytą metų laikotarpį, iš jūsų bankas uždirbs nemažus pinigus.

Kreditoriai – kiek lankstesni. Norint gauti paskolą, nereikės tvarkyti daugybę dokumentų, nereikės labai ilgai laukti kredito. Tai yra viena iš priežasčių, kuria žmonės susižavi. Kad ir kaip ten bebūtų, kreditorių būsto paskola pasižymi dideliomis palūkanomis. Jeigu imsite didelę sumą – palūkanos tikrai pasijaus. Kaip minėjau, bankas teikia ilgalaikes sutartis – būtent kreditoriai daro priešingai. Jeigu palygintume tiek vieną, tiek kitą bendrovę, sakyčiau, jog abi jos turi savų pliusų ir savų minusų. Kad ir kaip ten bebūtų, geriausiai išvadą yra daryti asmeniškai, atsižvelgiat į savo įnorius ir galimybes. Jeigu jums paskolos reikia greiti ir neilgam laikotarpiui rinkitės kreditorius, jeigu paskolos reikia didžiulės ir ilgam – banko paslaugas.

Būsto paskola

Visi turime kažkokių svajonių, kadangi skiriasi mūsų tarpusavio ambicijos, troškimai bei gyvenimiška patirtis. Vienam žmogui reikalingas laivas, jachta, kitam didelis pastatas. Trečiam reikalingas būstas, kai ketvirtas, jeigu turėtų savo svajonių automobilį, būtų pats laimingiausias žmogus pasaulyje. Visoms šioms svajonėms yra viena išeitis – kreditas. Gyvenime ne visada yra taip, kaip anksčiau kalbėta pavyzdyje, tokius kreditus imtų nebent labai pasiturintys žmonės.

Dar atrodo prieš keletą metų buvo teikiama būsto paskola praktiškai visiems žmonėms. Tuo metu nacionalinė Lietuvos valiuta – litas, turėjo gan neblogą vertę. Buvo masiškai statomi namai, daugėjo statybininkų, daugėjo ir darbo vietų. Atrodo buvo patenkinti visi.

Tačiau šiuo metu situaciją mato visi: pinigai nuvertėjo, būsto paskola reikalauja daugiau piniginių įmokų, kad būtų sugrąžinta. Daugelis žmonių patraukė užsienin, kur ekonomika stabilesnė ir buvo galima susirasti darbo. Taigi, ko prireikia, kad šiuo metu būtų teikiama būsto paskola?

Pirmas dalykas, ko jums reikės tai apsispręsti, ar tikrai jums reikalinga ta būsto paskola. Nepadarykite klaidos, kurią padarė eilės žmonių, kai buvo imamas kreditas– paėmė paskolą bereikalingai. Juk gerai pagalvojus, pakanka tik išsinuomoti butą ir apsimokėti už nuomą bei kitas išlaidas. Sutaupytus pinigus galima skirti kitiems tikslams. Tuo tarpu jeigu padarysite klaidą, imdami būsto paskola, tai sugrįžti atgal ir kažko pakeisti nebegalėsite.

Antras dalykas tai būtų pasikonsultuoti su apie paskolas nusimanančiais žmonėmis. Pagrindinė paskolas imančių žmonių ,tame tarpe ir tų, kuriuos domino būsto paskola, tai neapsiskaitymas ir situacijos neįvertinimas. Pasitarę su apie paskolų rinką nusimanančiais žmonėmis galėsite nuspręsti, ar jums reikalinga paskola vos po poros metų nepabrangs ir ar nereikės grąžinti keleriopai didesnės pinigų sumos, nei tada praeityje buvo skolintasi

GreitasCredit24