Jei nusprendėte pradėti savo verslą ir gaminti kokius nors daiktus, teikti paslaugas, tai neužtenka teorinių žinių apie numanomus klientus. Net jei perskaitysite visą prieinamą informaciją apie rinkos segmentavimą ir kiekvienai vartotojų grupei būdingas ypatybes, negalėsite pateikti savo kuriamo produkto taip, kad visi imtų jo trokšti. Reikia asmeniškai susipažinti su savo klientu. Įsivaizduokime situaciją: nusprendėte sukurti moteriškų drabužių ir aksesuarų liniją dirbančioms mamoms. Tai labai siauras rinkos segmentas, turintis galybę specifinių poreikių. Todėl jums nepadės žinios apie tai, ką moterys renkasi bendrąja prasme. Juk čia – moterys-supermenės. Jos turi atlikti šimtą darbų vienu metu: ir būti švelnia, supratinga guodėja, ir aktyvia darbo rinkos dalyve, vairuotoja, virėja, gražuole. Kartais joms tenka spręsti ir kilusias finansines problemas, kreiptis dėl ilgalaikes paskolos, galvoti, kaip sumokėti už šildymą, už ką nupirkti maistą. Tad kaip rasti kelią į tokių moterų širdis?

Atsakymas būtų toks: pabandykite gyventi taip, kaip dirbanti mama, arba imkite stebėti jų polinkius, paklauskite jų tiesiogiai. Čia tikrai bus netikėtų atradimų, išgirsite tokių idėjų, apie kokias nebuvote nė pagalvoję. Ar žinojote, jog dirbančios mamos renkasi odines rankines, batus dėl jų ilgaamžiškumo? Ar pagalvojote kodėl jos dažnai dėvi juodus drabužius? Ogi todėl, kad jie kur kas praktiškesni. Todėl gal vertėtų apsvarstyti alternatyvą ir kurti drabužius iš audinio, kuris neišsitampo, nepakeičia spalvos, galų gale, iš audinio, kuris greitai neišsipurvina. Aišku, čia reikėtų gerai pagalvoti, kokia medžiaga tiktų labiausiai ir gal net kreiptis dėl ilgalaikes paskolos ir investuoti gautus pinigus į inovatyvų drabužį.

Neribokite savo vaizduotės ir plėskite mąstymą. Neužtenka, jog siūlysite ilgaamžius drabužius ir aksesuarus. Net jei jų kaina bus prieinama daugeliui, klientų galite nesusilaukti tiek, kiek tikėjotės. Ką daryti? Sukurkite moterims šventę: tegu jūsų parduotuvė visur skubančioms mamoms būna vieta, kur galima atsikvėpti. Pasiūlykite joms arbatos, kavos. Įrenkite kambarį vaikams, kad atėjusios apsipirkti moterys galėtų skirti laiką sau. Na, o jei šioms idėjoms nepakanka turimų finansų, kreipkitės dėl ilgalaikes paskolos ir sukurkite tikrą grožio oazę.

PaskolosTau.lt – Kad gyvenimas būtų lengvesnis…