Vartojimo kreditai

Ilgalaikiai vartojimo kreditai dabar nesunkiai pasiekiami internetu

Gyvenimas yra pilnas svarbių, nemažų išlaidų ir investicijų reikalaujančių, tačiau malonių įvykių, bet taipogi netrūksta ir nemalonių neplanuotų atsitikimų, kurie taip pat priverčia tuštinti piniginę, todėl žmonės skolinasi pinigų gana dažnai. Vartojimo paskolos yra imamos dėl pačių į vairiausių priežasčių: norint nupirkti sužadėtuvių žiedą, iškelti vestuves, jubiliejų ar krikštynas, įsigyti būstą, automobilį, ar net dviratį, susimokėti už studijas, kartais – netgi norint išvykti svajonių atostogų…

Taip pat neretai tenka skolintis, ištikus įvairioms bėdoms ir nelaimėms: netikėtai užklupus rimtai artimo žmogaus ligai ar sugedus nepakeičiamai buitinei technikai, pavyzdžiui skalbimo mašinai, šaldytuvui, ar viryklei – juk šiais laikais be šitų svarbių daiktų vargu ar be apsieitume.
Žmonės kartais galvoja, kad vartojimo paskola ir įprastas trumpalaikis kreditas internetu, yra vienas ir tas pats dalykas. Deja taip nėra. Vartojimo kreditas nuo greito kredito pagrinde skiriasi tuo, kad yra skolinamos didesnės pinigų sumos, o jų grąžinimas galimas per ilgesnį laikotarpį. Šaunu yra tai, jog kaip ir prašant nedidelio kredito, taip ir vartojimo paskolos, nėra reikalaujamas turto įkeitimas ar kito pobūdžio užstatas. Palūkanų normos vartojamosios paskolos atveju taip pat dažniausiai yra mažesnės už greitiesiems kreditams taikomas palūkanas. Taigi, jeigu jums reikalinga suma yra didesnė, negu keli šimtai litų, ko gero, nusprendėte imti vartojimo, o ne greitąjį kreditą, tad belieka apsispręsti, kaip jums būtų patogiau jį gauti – kreiptis į vieną iš komercinių bankų, ar rinktis kitą variantą – vartojimo kreditą internetu. Kiekvienas iš šių vartojimo paskolos gavimo būdų turi tiek savų privalumų, tiek ir trūkumų. Sekančiame straipsnio skyrelyje pamėginsime juos apžvelgti.

Vartojimo paskola – komerciniame ar internetiniame banke?

Vienas iš paskolos gavimo įprastu būdu – komerciniame banke – privalumų yra galimybė rinktis kredito grąžinimo būdą, kurių yra du – anuiteto arba linijinis. Pirmuoju atveju kredito palūkanų norma nesikeis ir mokėsite tą pačią pinigų sumą visą paskolos grąžinimo laiką, o pasirinkus antrąjį variantą, kredito palūkanos bus skaičiuojamos nuo vis mažėjančio paskolos likučio, todėl įmokos visą laiką mažės. Imant paskolą internetu, galimybės rinktis kredito grąžinimo būdą galite ir neturėti. Be to, komerciniame banke kredito palūkanų norma dažnai būna mažesnė, negu internetiniuose bankuose. Kitas gyvo bendravimo su banko vadybininku pliusas – galimybė iškilusius su paskola susijusius klausimus spręsti „čia ir dabar“, kas tikrai suteiks daugiau aiškumo, negu bendraujant su vadybininku elektroniniais laiškais.


Jeigu imsite vartojimo kreditą nuėję į vieną iš Lietuvos komercinių bankų, ko gero, visų pirma turėsite atstovėti nemenką eilę, ir kol pateksite pas banko vadybininką, sugaišite nuo pusvalandžio iki poros valandų – priklausomai nuo banko poskyrio radimosi vietos, klientų skaičius juose gana ženkliai svyruoja. Tačiau laiko gaišimas tikrai nėra labai svari priežastis atsisakyti šio varianto, nebent esate be galo užimtas žmogus ir negalite sau leisti tokios prabangos. Kai vartojimo paskolos imamos internetu, nereikia gaišti tiek daug laiko – jūs užtruksite tik tiek, kiek reikės užsiregistruoti kreditoriaus interneto svetainėje, užpildyti paraišką ir pateikti kitus reikalingu dokumentus.

Kitas kredito ėmimo komerciniame banke minusų labiau susijęs su kiekvieno žmogaus psichologine būsena, prašant paskolos gyvai. Galbūt ne visi, bet tikrai daugelis iš mūsų nemėgstame skolintis, o tuo labiau – to momento, kai reikia gyvai kitam žmogui prisipažinti, kad mums trūksta pinigų norimiems tikslams įgyvendinti. Ir nors prašyti paskolos banke nėra tas pats, kas prašyti pinigų pas turtingiau gyvenantį kaimyną – juk banko vadybininkai kasdien dirba su daugybe tokių pat kaip jūs, ir tikrai nėra priežasties jausti nepilnavertiškumo jausmą prieš juos, – ne vienam iš besiskolinančių šio psichologinio barjero peržengimas gali tapti tam tikru sunkumu, lemiančiu jo apsisprendimą imti kreditą ne „gyvai“, o internetu.

Ko nederėtų pamiršti, jeigu nusprendėte imti vartojimo kreditą

„Skola – ne rona (žaizda), – neužgyja“ – sako lietuvių liaudies patarlė. Ir tai tikra tiesa – jeigu jau nusprendėte imti kreditą, nepriklausomai nuo to, imsite jį internetu ar gyvai – grąžinti jį reikės bet kokiu atveju. Galbūt kai kuriems žmonėms tai, kad imant paskolą internetu, viskas vyksta pakankamai lengvai ir greitai, gali suteikti tam tikro lengvabūdiškumo ir jos grąžinimo atžvilgiu, tačiau atsipalaiduoti vis dėlto nederėtų. Nepriklausomai nuo to, lengvai ar sunkiai bankas jums suteikė paskolą, turite suvokti, kad nesilaikant paskolos sutartyje prisiimtų įsipareigojimų, tiek internetinio, tiek komercinio banko atstovai turi pakankamai duomenų apie jus, kad galėtų taikyti tam tikras sankcijas, jums vengiant grąžinti paskolą. Ko gero, nė vienas nenorėtume patekti į antstolių akiratį, ar būti įrašytas į blogą kredito istoriją turinčių asmenų sąrašus. Jeigu imdami paskolą, nežinote, ar sugebėsite ją grąžinti, geriau apsvarstykite kitus skolinimosi variantus – galbūt tai padės ateityje išvengti bereikalingo nerimo ir kasdienio nervinimosi.

Vartojimo kreditus internetu teikianti Vivus.lt

Vivus.lt Lietuvoje yra viena populiariausių ilgalaikius kreditus internetu teikianti kompanija. Maksimalus kreditams taikomas laikotarpis yra 24 mėnesiai. Suma gali svyruoti nuo 250 iki 5000 Litų, o galimas besiskolinančio asmens amžius turi būti nuo 18 iki 70 metų. Dauguma greitųjų kreditų kompanijų išduoda paskolas asmenims nuo 20, ar net 21 metų amžiaus, todėl vivus.lt yra itin mėgiama jaunesnio amžiaus žmonių. Be abejo paskolos yra išduodamos tik pastovias pajamas gaunantiems asmenims. Sužinoti daugiau >>

Vivus.lt priklauso finansų pasaulio gigantui “4finance Group” kuris savo veiklą vykdo net 13 pasaulio šalių. Lietuvoje Vivus.lt vardas yra puikiai žinomas kaip stabilus, patikimas ir gerai įsitvirtinęs paskolų bei kreditų internetu rinkoje. Papildomos informacijos rasite oficialioje svetainėje www.vivus.lt.

Paskolos gavimo internetu procesas:

Kaip liudija praktika, greitos paskolos internetu gavimo procesas trunka nuo 10 minučių iki 1 valandos. Pradžiai Jums būtina užpildyti onlain paraišką paskolos gavimui. Toliau Jūs laukiate sprendimo dėl paskolos suteikimo. Esant teigiamam rezultatui pinigai per 15-30 minučių bus pervesti į Jūsų asmeninę sąskaitą.

Pagrindiniai pranašumai:

Jeigu Jums reikalinga nedidelė pinigų suma trumpam laikui, tai greitos paskolos internetu – kaip tik tai, kas Jums reikalinga, todėl, kad:

  • Įforminimui nereikalingas užstatas, laiduotojas arba pažyma iš darbo vietos.
  • Įforminimas trunka keletą minučių.
  • Paskolą galima gauti neišeinant iš namų tiesiog į savo banko sąskaitą.

Vartotojų kreditai:

Vartojimo kreditas internetu tinka situacijose, kai reikalinga didelė suma konkrečiam tikslui, pavyzdžiui, buto įrengimui, kelionei arba automašinos remontui. Vartotojų kreditai paprastai turi žemus palūkanų tarifus ir ilgalaikį grąžinimo terminą, galima pasiskolinti palyginus didelę sumą.

Gavimo procesas:

Skirtingai nuo greitų paskolų, vartojimo kredito gavimo procesas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Dauguma atvejų pakanka paduoti paraišką onlain, sulaukti sprendimo dėl skolos suteikimo ir gauti pinigus. Gali prireikti dokumentų, kurie patvirtina Jūsų pajamas.

Pagrindiniai pranašumai:

Vartojimo kreditas tiks tuomet, kai reikalinga suma, viršijanti tą, kurią siūlo greitų paskolų kompanijos.

Palyginus su greitomis paskolomis vartojimo kreditas turi savo pliusų:

  • Ilgas paskolos grąžinimo laikas.
  • Žemas palūkanų tarifas.
  • Dažnai, kaip ir trumpalaikių paskolų atveju, pinigus į savo sąskaitą banke galima gauti neišeinant iš namų.

Kur geriau imti paskolą?

Kompanijų, išduodančių paskolas Lietuvoje, yra pakankamai daug. Mūsų ekspertai rekomenduoja atsisakyti nuo abejotinų firmų paslaugų, o taip pat kompanijų su blogais klientų atsiliepimais apie jas. Mūsų tinklalapyje Jūs rasite tiktai patikrintas kompanijas, kurios ilgai dirba kreditavimo sferoje, tarp jų: BIGBANK.

Į ką verta atkreipti dėmesį pasirenkant paskolą?

Amžiaus apribojimas

Kiekviena kreditinė įstaiga Lietuvoje nustato amžiaus apribojimą. Dauguma atvejų paskolos išduodamos nuo 18 metų amžiaus ir iki 75 metų amžiaus. Yra kompanijų, kurios išduoda paskolas nuo 19 metų amžiaus arba netgi nuo 21 metų amžiaus.

Metinis palūkanų tarifas

Metinis palūkanų tarifas (MPT) – tai tarifas, išieškomas už pasiskolintus pinigus, išreikštas procentais. MPT sudaro faktinė kasmetinė pritrauktų lėšų vertė visu paskolos termino veikimo periodu. Jis įtraukia bet kuriuos komisinius arba papildomas su operacija susijusias išlaidas.